Vishay/Vitramon VJ0603D270FLXAP
VJ0603D270FLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270FLXAP
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270FLXAP.pdf
Availability of VJ0603D270FLXAP
QUANTITY
VJ0603D270FLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270FLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270FLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270FLXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270FLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270FLXAP Details Description
Related parts for VJ0603D270FLXAP
JUMPER-H2730TR/C2016G/H2730TR 5" datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 24V 350W datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M10-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
HEAT SHRINK SLEEVE MARKER datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 18AWG BLACK 500' datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf