Vishay/Vitramon VJ0603D270FXPAJ
VJ0603D270FXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270FXPAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270FXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D270FXPAJ
QUANTITY
VJ0603D270FXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270FXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270FXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270FXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270FXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270FXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D270FXPAJ
IC INTERFACE FLAT 110MHZ 80LQFP datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 350V 100MA 8SOP datasheet.pdf
VARISTOR 387V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 8SIP datasheet.pdf
RES 3.3 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
PHOTOELECTRIC SENSOR datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf