Vishay/Vitramon VJ0603D270FXXAP
VJ0603D270FXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270FXXAP
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270FXXAP.pdf
Availability of VJ0603D270FXXAP
QUANTITY
VJ0603D270FXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270FXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270FXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270FXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270FXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270FXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D270FXXAP
RELAY SSR 25A 480VAC DC datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 80POS VERT datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 5K SPI 8DFN datasheet.pdf
MOUNTING CLAMP VERT 2.5IN DIA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.4GHZ ISM SMD datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER SOIC TO 24SOWIC datasheet.pdf
IC CABLE EQUALIZER SMPTE 16QFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf