Vishay/Vitramon VJ0603D270JXBAJ
VJ0603D270JXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270JXBAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270JXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D270JXBAJ
QUANTITY
VJ0603D270JXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270JXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270JXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270JXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270JXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270JXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D270JXBAJ
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 8W datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
06P MINI UMNL2 PLUG HSG UL94V2 datasheet.pdf
SEAL RUBBER 2.54MM BLACK datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 5POS datasheet.pdf
VRAL GEARBOX 15:1 D FOR 400W datasheet.pdf