Vishay/Vitramon VJ0603D270JXXAC
VJ0603D270JXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270JXXAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270JXXAC.pdf
Availability of VJ0603D270JXXAC
QUANTITY
VJ0603D270JXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270JXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270JXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270JXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270JXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270JXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D270JXXAC
CAP CER 330PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QUAD 14DIP datasheet.pdf
FOAM PINK STAT DISS 1-1/2X36X72 datasheet.pdf
IC MUX UNIV HEX 2-1 3ST 24-SOIC datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 18.75"L X 16.97"W datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FILTER MEDIA HEPA BLOW VAC datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 400W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .125" datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE SKT datasheet.pdf