Vishay/Vitramon VJ0603D270KXXAJ
VJ0603D270KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D270KXXAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D270KXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D270KXXAJ
QUANTITY
VJ0603D270KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D270KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D270KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D270KXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D270KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D270KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D270KXXAJ
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
CONN HEADR 10POS .100" VERT GOLD datasheet.pdf
RES ARRAY 12 RES 22 OHM 24SSOP datasheet.pdf
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56SSOP datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
SAFETY MAT 400X300MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 14POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
350 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf