Vishay/Vitramon VJ0603D271FXAAJ
VJ0603D271FXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D271FXAAJ
Brief Description
CAP CER 270PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D271FXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D271FXAAJ
QUANTITY
VJ0603D271FXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D271FXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D271FXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D271FXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D271FXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D271FXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D271FXAAJ
IDC CABLE- AKR34G/ AE34M / AKR34 datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 4K EE RST HI 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC SWITCH 1X1 SC70-5 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 100MHZ 119BGA datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf