Vishay/Vitramon VJ0603D271KLAAJ
VJ0603D271KLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D271KLAAJ
Brief Description
CAP CER 270PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D271KLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D271KLAAJ
QUANTITY
VJ0603D271KLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D271KLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D271KLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D271KLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D271KLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D271KLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D271KLAAJ
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 27A DIRECTFET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 R/A datasheet.pdf
FUSE AUTO 30A 58VDC BLADE MINI datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 7.62MM datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
3 V to 5 V Single Supply, 200 kSPS 12-Bit Sampling ADCs IC datasheet.pdf