Vishay/Vitramon VJ0603D2R0BLAAC
VJ0603D2R0BLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R0BLAAC
Brief Description
CAP CER 2PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R0BLAAC.pdf
Availability of VJ0603D2R0BLAAC
QUANTITY
VJ0603D2R0BLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R0BLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R0BLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R0BLAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R0BLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R0BLAAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R0BLAAC
CONVERTER DC/DC +/-5V OUT 10W datasheet.pdf
RES SMD 2.26KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 10MSOP datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG HD 15P SER 90 datasheet.pdf
RES 464 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf