Vishay/Vitramon VJ0603D2R0CLXAP
VJ0603D2R0CLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R0CLXAP
Brief Description
CAP CER 2PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R0CLXAP.pdf
Availability of VJ0603D2R0CLXAP
QUANTITY
VJ0603D2R0CLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R0CLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R0CLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R0CLXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R0CLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R0CLXAP Details Description
Related parts for VJ0603D2R0CLXAP
IC REG LDO ADJ 1A 6WSON datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13.5A SO8FL datasheet.pdf
FUSE GLASS 7.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 20A 32VAC/VDC datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
PMR40 RATED MULTI CHANNEL METAL datasheet.pdf
6800UF 40V 25X40MM 85C 5000H datasheet.pdf