Vishay/Vitramon VJ0603D2R0DLAAC
VJ0603D2R0DLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R0DLAAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R0DLAAC.pdf
Availability of VJ0603D2R0DLAAC
QUANTITY
VJ0603D2R0DLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R0DLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R0DLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R0DLAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R0DLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R0DLAAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R0DLAAC
PLUGGABLE MINI OPTOCOUPLER 24VDC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 30MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IDC CABLE - CKR40S/AE40G/CCE40S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 2W 2 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A TO263-3 datasheet.pdf
CAP CER 62PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU W/LATCH datasheet.pdf
DIODE MOD FAST 600V 140A CA datasheet.pdf