Vishay/Vitramon VJ0603D2R1BLAAC
VJ0603D2R1BLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R1BLAAC
Brief Description
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R1BLAAC.pdf
Availability of VJ0603D2R1BLAAC
QUANTITY
VJ0603D2R1BLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R1BLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R1BLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R1BLAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R1BLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R1BLAAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R1BLAAC
CONN HEADER .100 SINGL STR 9POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CURRENT TRANSFORMER CLIP-ON datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CABLE 2M CONNECTOR BOTH ENDS datasheet.pdf
IC FPGA 562 I/O 1020BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 25W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 24VDC datasheet.pdf