Vishay/Vitramon VJ0603D2R1BLXAJ
VJ0603D2R1BLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R1BLXAJ
Brief Description
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R1BLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D2R1BLXAJ
QUANTITY
VJ0603D2R1BLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R1BLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R1BLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R1BLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R1BLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R1BLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D2R1BLXAJ
CONN RECEPT 7POS MTA-156 18AWG datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 39.4VC SMB datasheet.pdf
TERM BLOCK 22POS 35DEG ENT 5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 32-QFN datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V T2H 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V TO220FP-3 datasheet.pdf