Vishay/Vitramon VJ0603D2R1BXAAC
VJ0603D2R1BXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R1BXAAC
Brief Description
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R1BXAAC.pdf
Availability of VJ0603D2R1BXAAC
QUANTITY
VJ0603D2R1BXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R1BXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R1BXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R1BXAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R1BXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R1BXAAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R1BXAAC
TOOL INSERTION PLIER METAL PT datasheet.pdf
IC RESET GEN 4.38V VTH SOT143-4 datasheet.pdf
IC 14STAGE BINARY COUNTER 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 52.3KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRIDGE 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf