Vishay/Vitramon VJ0603D2R1BXAAJ
VJ0603D2R1BXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R1BXAAJ
Brief Description
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R1BXAAJ.pdf
Availability of VJ0603D2R1BXAAJ
QUANTITY
VJ0603D2R1BXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R1BXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R1BXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R1BXAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R1BXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R1BXAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D2R1BXAAJ
CAP FILM 2700PF 5% 100VDC 1206 datasheet.pdf
RES SMD 15.8KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC AXIAL datasheet.pdf
AMP SOCKET TERMINAL datasheet.pdf
HD 38999 73C 73#23 PIN RECP datasheet.pdf
LC2MOS Precision 5 V Quad SPST Switches IC datasheet.pdf