Vishay/Vitramon VJ0603D2R1DLBAP
VJ0603D2R1DLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R1DLBAP
Brief Description
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R1DLBAP.pdf
Availability of VJ0603D2R1DLBAP
QUANTITY
VJ0603D2R1DLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R1DLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R1DLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R1DLBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R1DLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R1DLBAP Details Description
Related parts for VJ0603D2R1DLBAP
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 0.012 OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
FUSE CERM 7A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 40-QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 80POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf