Vishay/Vitramon VJ0603D2R2BLCAC
VJ0603D2R2BLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R2BLCAC
Brief Description
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R2BLCAC.pdf
Availability of VJ0603D2R2BLCAC
QUANTITY
VJ0603D2R2BLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R2BLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R2BLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R2BLCAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R2BLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R2BLCAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R2BLCAC
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TAPE HI-TEMP FINE LINE 3/4"X36YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE MAXI BLADE 32V 1PK CARD 50A datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR JP/2 10K/5.0% 1/8 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 9V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf