Vishay/Vitramon VJ0603D2R2BLCAP
VJ0603D2R2BLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R2BLCAP
Brief Description
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R2BLCAP.pdf
Availability of VJ0603D2R2BLCAP
QUANTITY
VJ0603D2R2BLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R2BLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R2BLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R2BLCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R2BLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R2BLCAP Details Description
Related parts for VJ0603D2R2BLCAP
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V datasheet.pdf
IC BUS-INTERFACE LATCH 56-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO41 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
PAC-UNIV-SD37 CBL ASSY datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 0.01% 0.3W 1206 datasheet.pdf