Vishay/Vitramon VJ0603D2R2BLCAP
VJ0603D2R2BLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R2BLCAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R2BLCAP.pdf
Availability of VJ0603D2R2BLCAP
QUANTITY
VJ0603D2R2BLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R2BLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R2BLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R2BLCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R2BLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R2BLCAP Details Description
Related parts for VJ0603D2R2BLCAP
JUMPER-H1506TR/A3048G/H1504TR 6" datasheet.pdf
CONN HEADER .200 R/A W/POLAR TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP ARRAY 68PF 100V NP0 0508 datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR LM27342SD datasheet.pdf
XLAMP XP-E2 COLOR LEDS datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H datasheet.pdf