Vishay/Vitramon VJ0603D2R2DLAAC
VJ0603D2R2DLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R2DLAAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R2DLAAC.pdf
Availability of VJ0603D2R2DLAAC
QUANTITY
VJ0603D2R2DLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R2DLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R2DLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R2DLAAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R2DLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R2DLAAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R2DLAAC
CAP CER 6.8PF 50V C0G 0201 datasheet.pdf
LED RED CLEAR SOT23-3 SMD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 500MA 125VAC AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR 16A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN HDR .100" SNGL SMD R/A 26PO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 10A 28VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
CABLE 50POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 500V SCREW datasheet.pdf
5 ETH P,1 SER P,CDMA EVDO datasheet.pdf
CAP FILM 7.5UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf