Vishay/Vitramon VJ0603D2R2DLAAP
VJ0603D2R2DLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R2DLAAP
Brief Description
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R2DLAAP.pdf
Availability of VJ0603D2R2DLAAP
QUANTITY
VJ0603D2R2DLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R2DLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R2DLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)