Vishay/Vitramon VJ0603D2R2DLXAP
VJ0603D2R2DLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R2DLXAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R2DLXAP.pdf
Availability of VJ0603D2R2DLXAP
QUANTITY
VJ0603D2R2DLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R2DLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R2DLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R2DLXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R2DLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R2DLXAP Details Description
Related parts for VJ0603D2R2DLXAP
TRANS PREBIAS PNP 246MW SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 900MA 210 MOHM datasheet.pdf
IC DAC V-OUT 12BIT 5V LP 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10UMAX datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
DBMAMT25SNM-F225 - MIL EQUIV datasheet.pdf
DIODE IGBT 680V 24A TO-247AD datasheet.pdf