Vishay/Vitramon VJ0603D2R4BLPAJ
VJ0603D2R4BLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R4BLPAJ
Brief Description
CAP CER 2.4PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R4BLPAJ.pdf
Availability of VJ0603D2R4BLPAJ
QUANTITY
VJ0603D2R4BLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R4BLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R4BLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R4BLPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R4BLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R4BLPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D2R4BLPAJ
CONN CONTACT 10-12AWG COLD-HD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.8UH SMD datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 3.16"L X 4.17"W datasheet.pdf
PMI CONVEX CAP 15/32 RED datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.6V 4-USP datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0036UF RADIAL datasheet.pdf