Vishay/Vitramon VJ0603D2R4CLCAP
VJ0603D2R4CLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R4CLCAP
Brief Description
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R4CLCAP.pdf
Availability of VJ0603D2R4CLCAP
QUANTITY
VJ0603D2R4CLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R4CLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R4CLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R4CLCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R4CLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R4CLCAP Details Description
Related parts for VJ0603D2R4CLCAP
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST DL 8VSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 25V 10% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 1.73A 3UDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 750 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf