Vishay/Vitramon VJ0603D2R4CLPAC
VJ0603D2R4CLPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R4CLPAC
Brief Description
CAP CER 2.4PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R4CLPAC.pdf
Availability of VJ0603D2R4CLPAC
QUANTITY
VJ0603D2R4CLPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R4CLPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R4CLPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R4CLPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R4CLPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R4CLPAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R4CLPAC
IC TONE DETECTOR 20-SOIC datasheet.pdf
CONN RP-BNC PLUG 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
SENSOR TOUCH 4 KEY 20-SOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 12PIN SLD CUP datasheet.pdf
LAMP INCANDESCENT datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
COPPER COMPRESSION LUGS datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf