Vishay/Vitramon VJ0603D2R7DLXAC
VJ0603D2R7DLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D2R7DLXAC
Brief Description
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D2R7DLXAC.pdf
Availability of VJ0603D2R7DLXAC
QUANTITY
VJ0603D2R7DLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D2R7DLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D2R7DLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D2R7DLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D2R7DLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D2R7DLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D2R7DLXAC
IC TEMP SENSOR SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 50NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 250V C0G 1206 datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 19POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf