Vishay/Vitramon VJ0603D300GXPAP
VJ0603D300GXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D300GXPAP
Brief Description
CAP CER 30PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D300GXPAP.pdf
Availability of VJ0603D300GXPAP
QUANTITY
VJ0603D300GXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D300GXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D300GXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D300GXPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D300GXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D300GXPAP Details Description
Related parts for VJ0603D300GXPAP
TRANS PNP 100V 5A SOT223 datasheet.pdf
IC OCT D-TYPE LATCH 24-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 27PF 150V 0606 datasheet.pdf
TMS320DSP105APGE16 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 7A TO-220 datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC DO204AC datasheet.pdf
CAP CER 5PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
PC BOARD SOCKET FOR 1.00MM PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 21 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf