Vishay/Vitramon VJ0603D300JXCAJ
VJ0603D300JXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D300JXCAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D300JXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D300JXCAJ
QUANTITY
VJ0603D300JXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D300JXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D300JXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D300JXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D300JXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D300JXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D300JXCAJ
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADF4360-0 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIBER M4 THREADED THRUBEAM R1 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 DIP 10POS datasheet.pdf
508 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0027UF RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 250V T/H datasheet.pdf