Vishay/Vitramon VJ0603D300KXXAP
VJ0603D300KXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D300KXXAP
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D300KXXAP.pdf
Availability of VJ0603D300KXXAP
QUANTITY
VJ0603D300KXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D300KXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D300KXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D300KXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D300KXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D300KXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D300KXXAP
MICRO WIRE SADDLE W/ADHESIVE BAS datasheet.pdf
IC LATCH 6BIT D 5V ECL 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 24pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 6.65 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Receptacle 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf