Vishay/Vitramon VJ0603D300MLAAP
VJ0603D300MLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D300MLAAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D300MLAAP.pdf
Availability of VJ0603D300MLAAP
QUANTITY
VJ0603D300MLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D300MLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D300MLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D300MLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D300MLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D300MLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D300MLAAP
CONN RECEPT PIN .040-.060" .106" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.1A 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 24VOUT 25W datasheet.pdf
CBL RIBN 12COND 0.039 GRAY 30M datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.81MM R/A OR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HDM SMPR083F123F G CUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO35 datasheet.pdf