Vishay/Vitramon VJ0603D300MXBAJ
VJ0603D300MXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D300MXBAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D300MXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D300MXBAJ
QUANTITY
VJ0603D300MXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D300MXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D300MXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D300MXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D300MXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D300MXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D300MXBAJ
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 3MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC CLK GEN CPU 266MHZ 2CIRC datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN MALE 240POS 8ROW SMD GOLD datasheet.pdf