Vishay/Vitramon VJ0603D301GLXAT
VJ0603D301GLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D301GLXAT
Brief Description
CAP CER 300PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D301GLXAT.pdf
Availability of VJ0603D301GLXAT
QUANTITY
VJ0603D301GLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D301GLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D301GLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance300pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D301GLXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D301GLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D301GLXAT Details Description
Related parts for VJ0603D301GLXAT
IDC CABLE - HKC16S/AE16G/HKC16S datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1.2-20 UNF-2A 1-5V datasheet.pdf
DAUGHTERBD PROTOTYPING FOR MOBO datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 50PPM CTR SPRD SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 33V SMINI4 datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
762 TB SOC RA PCB/D W/L datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 80A TO220-3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.3UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf