Vishay/Vitramon VJ0603D330FXXAJ
VJ0603D330FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330FXXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330FXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D330FXXAJ
QUANTITY
VJ0603D330FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330FXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D330FXXAJ
IC ENCORE MCU FLASH 4K 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HOOK&LOOP TAKTY .33"18# BLU 15' datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
IC SHIFT REG 8BIT SISO 16DHVQFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf