Vishay/Vitramon VJ0603D330GLAAJ
VJ0603D330GLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330GLAAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330GLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D330GLAAJ
QUANTITY
VJ0603D330GLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330GLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330GLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330GLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330GLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330GLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D330GLAAJ
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
LED BAR GRAPH 10SEG RED datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY START/STOP 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 12K OHM 5% 0603 datasheet.pdf