Vishay/Vitramon VJ0603D330GLAAJ
VJ0603D330GLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330GLAAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330GLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D330GLAAJ
QUANTITY
VJ0603D330GLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330GLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330GLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330GLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330GLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330GLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D330GLAAJ
SWITCH PUSHWHEEL PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W datasheet.pdf
EMITTER UV 390NM 1A SMD datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
SMA RP BLKHD JACK-AMC PLUG 100MM datasheet.pdf