Vishay/Vitramon VJ0603D330KXBAC
VJ0603D330KXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330KXBAC
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330KXBAC.pdf
Availability of VJ0603D330KXBAC
QUANTITY
VJ0603D330KXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330KXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330KXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330KXBAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330KXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330KXBAC Details Description
Related parts for VJ0603D330KXBAC
CONN SHUNT DUAL BEAM 15AU PCB datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS .100 RT/A DUAL datasheet.pdf