Vishay/Vitramon VJ0603D330KXXAJ
VJ0603D330KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330KXXAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330KXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D330KXXAJ
QUANTITY
VJ0603D330KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330KXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D330KXXAJ
JUMPER-H9991TR/1852GR/X 12" datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 5.97MM datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT RA datasheet.pdf