Vishay/Vitramon VJ0603D331FLAAT
VJ0603D331FLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D331FLAAT
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D331FLAAT.pdf
Availability of VJ0603D331FLAAT
QUANTITY
VJ0603D331FLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D331FLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D331FLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D331FLAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D331FLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D331FLAAT Details Description
Related parts for VJ0603D331FLAAT
SW ROTARY DIP 8MM HEX STR PC 5V datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 600VDC RAD datasheet.pdf
LED BLUE DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
RES 11 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 6SLOT 5POS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.3A SC82 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf