Vishay/Vitramon VJ0603D331FLXAT
VJ0603D331FLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D331FLXAT
Brief Description
CAP CER 330PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D331FLXAT.pdf
Availability of VJ0603D331FLXAT
QUANTITY
VJ0603D331FLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D331FLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D331FLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D331FLXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D331FLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D331FLXAT Details Description
Related parts for VJ0603D331FLXAT
JUMPER-H2730TR/C2016L/H2730TR 4" datasheet.pdf
CASTER HEAVY DUTY 1 PAIR datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS M12 4-20MA datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 33K OHM 1% PROBE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK STR 9POS 3.81MM OR datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1.5W DO204AL datasheet.pdf