Vishay/Vitramon VJ0603D331MLAAJ
VJ0603D331MLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D331MLAAJ
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D331MLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D331MLAAJ
QUANTITY
VJ0603D331MLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D331MLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D331MLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D331MLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D331MLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D331MLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D331MLAAJ
IC REG LDO 5V 0.15A D2PAK datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER QUAD 2-CH 16-DIP datasheet.pdf
IC LATCH/DECODER/SHIFTR 16SOEIAJ datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 4V X7R 0508 datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 127 TYPE A 39POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE FAST RECOVERY AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 25POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
560UF 50V 11X38 105C AXI datasheet.pdf