Vishay/Vitramon VJ0603D331MLAAR
VJ0603D331MLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D331MLAAR
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D331MLAAR.pdf
Availability of VJ0603D331MLAAR
QUANTITY
VJ0603D331MLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D331MLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D331MLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D331MLAAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D331MLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D331MLAAR Details Description
Related parts for VJ0603D331MLAAR
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 1 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 330 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU DWON/SIDE datasheet.pdf
SUPERGRIP CLIP KIT 23X23MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf