Vishay/Vitramon VJ0603D360JLPAP
VJ0603D360JLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D360JLPAP
Brief Description
CAP CER 36PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D360JLPAP.pdf
Availability of VJ0603D360JLPAP
QUANTITY
VJ0603D360JLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D360JLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D360JLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D360JLPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D360JLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D360JLPAP Details Description
Related parts for VJ0603D360JLPAP
JUMPER-H1503TR/A3049Y/X 4" datasheet.pdf
IDC CABLE-AKR26A/ AE26G / APK26A datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SWITCH PUSH 4PST 0.25A 120V datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 305VAC RAD datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LFT 36 IN datasheet.pdf
CIR BRKR 800MA 250VAC 80VDC datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 39MA 32 OHM SMD datasheet.pdf