Vishay/Vitramon VJ0603D360KXPAP
VJ0603D360KXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D360KXPAP
Brief Description
CAP CER 36PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D360KXPAP.pdf
Availability of VJ0603D360KXPAP
QUANTITY
VJ0603D360KXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D360KXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D360KXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D360KXPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D360KXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D360KXPAP Details Description
Related parts for VJ0603D360KXPAP
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 9V 1W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 75W datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.5A TO220F datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 7POS SIDE 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 180VWM DO214AB datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
BCVP-350WF- 9 BK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS PIN datasheet.pdf