Vishay/Vitramon VJ0603D361GLXAR
VJ0603D361GLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D361GLXAR
Brief Description
CAP CER 360PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D361GLXAR.pdf
Availability of VJ0603D361GLXAR
QUANTITY
VJ0603D361GLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D361GLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D361GLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D361GLXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D361GLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D361GLXAR Details Description
Related parts for VJ0603D361GLXAR
CONN HEADER .100 DUAL STR 10POS datasheet.pdf
CONN RING UNINSUL 16-14 AWG #4 datasheet.pdf
IDC CABLE - MDH14K/MC14M/MDH14K datasheet.pdf
RES SMD 200M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D4GL-4EFA-A4 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
BARRIER BLOCK datasheet.pdf
CTV 99C MIXED(TWIN) PIN PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf