Vishay/Vitramon VJ0603D361GXXAJ
VJ0603D361GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D361GXXAJ
Brief Description
CAP CER 360PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D361GXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D361GXXAJ
QUANTITY
VJ0603D361GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D361GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D361GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D361GXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D361GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D361GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D361GXXAJ
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOIC datasheet.pdf
LED TOPLED ADV 625NM RED 6PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC SMB datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP 100MF -20% +80% 5V T/H datasheet.pdf
POE POWER ADAPTER POE GIGA datasheet.pdf
IGBT 1200V 20A 240W MTP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 1.2K OHM 14SOIC datasheet.pdf