Vishay/Vitramon VJ0603D361JLXAJ
VJ0603D361JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D361JLXAJ
Brief Description
CAP CER 360PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D361JLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D361JLXAJ
QUANTITY
VJ0603D361JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D361JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D361JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D361JLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D361JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D361JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D361JLXAJ
SIDACTOR 4CH 50/170V 400A MS-013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
CONN FFC VERT 12POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 64QFP datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 1.5A TO220-3 datasheet.pdf
IC LCD/CAM EMI FILTER 8CH 16DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 120.4 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf