Vishay/Vitramon VJ0603D361JLXAR
VJ0603D361JLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D361JLXAR
Brief Description
CAP CER 360PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D361JLXAR.pdf
Availability of VJ0603D361JLXAR
QUANTITY
VJ0603D361JLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D361JLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D361JLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D361JLXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D361JLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D361JLXAR Details Description
Related parts for VJ0603D361JLXAR
CONN HEADER 12POS 3MM RT ANG SMD datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 100V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 75POS BLUE datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf