Vishay/Vitramon VJ0603D390JLXAJ
VJ0603D390JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D390JLXAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D390JLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D390JLXAJ
QUANTITY
VJ0603D390JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D390JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D390JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D390JLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D390JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D390JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D390JLXAJ
IC CTRLR OPAMP/COMP/VREF 16SOIC datasheet.pdf
CBL RIBN 11COND 0.156 GRAY 100' datasheet.pdf
CABLE TIE MINI BRN 3.9" datasheet.pdf
IC DAC SERIAL 5V 10BIT 8-DIP datasheet.pdf
IC MCU FLASH 16KB 33MHZ 40-DIP datasheet.pdf
IC 12-BIT QUAD D/A 28-SOIC datasheet.pdf
FUSE 1400A 690V 3BN/50 AR UC datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEATSHRINK 5/8"-15' BLACK datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W DO204AL datasheet.pdf
ID TIE 50LB. 7.99" datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf