Vishay/Vitramon VJ0603D390JXXAC
VJ0603D390JXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D390JXXAC
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D390JXXAC.pdf
Availability of VJ0603D390JXXAC
QUANTITY
VJ0603D390JXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D390JXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D390JXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D390JXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D390JXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D390JXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D390JXXAC
UPS 800VA 475W 7OUT RJ45 datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
SSD 40GB SCSI datasheet.pdf
INSERT MALE 16POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 150A 5-24VDC IN datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 3W DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1W DO41 datasheet.pdf