Vishay/Vitramon VJ0603D390JXXAJ
VJ0603D390JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D390JXXAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D390JXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D390JXXAJ
QUANTITY
VJ0603D390JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D390JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D390JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D390JXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D390JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D390JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D390JXXAJ
CONN HSG RCPT 99POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 13 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS SKT datasheet.pdf